Kadınlar Günü Özel: Anne gibi kızı gibi | Moda trendleri

Uygunluktan kaçının. İçindeki ateşi takip et. Sıradan olanı en sıra dışı şekilde yapın. Bunlar, ilham veren bu kadınların ilk akıl hocaları ve ebediyen kahramanları olan annelerinden öğrendiklerinden sadece birkaçı. Annelerinin eski resimlerini canlandırmaları için onları giydirdik.

Anita Roy, IPS görevlisi

Bu polis memuru, bir kadının potansiyelinin ne olduğuna kimsenin karar vermesine asla izin vermemesi gerektiğine inanıyor. Roy’un annesi Sumitra, onu her zaman toplumsal cinsiyet klişelerine özgüvenle meydan okuması için teşvik etti. UDAAN projesi kapsamında genç kadın polis memurlarına masa başı işler yerine tam teşekküllü beat sorumluluklarını üstlenmeleri için rehberlik etmek veya tüm kadın PCR’leri kadın sürücüler, kadın “silahlı adamlar” ve kadın minibüsle kurumsallaştırmak olsun, Roy çığır açan herhangi bir görev üstlendiğinde onun öğretileri işe yaradı. sorumlular – Delhi Polisi tarihinde bir ilk.

“Bu genç kadınlara, yeteneklerinden şüphe duyanları dinlememelerini ve onlara sınır koymalarını istedim. Onları kendi inançları içinde bir itici güç aramaya teşvik ettim, bu annemin bana ve iki kız kardeşime çok genç yaşta öğrettiği bir şey,” diyor şu anda DCP Güvenliği (HQRS) olarak atanan Roy.

Büyürken ilham almak için örnek aldığı kişi annesiydi. “Babam bir IPS memuruydu ve annem Bihar’daki geleneksel bir aileden gelen tam bir ev hanımıydı, ancak evin kararlılığının ve gücünün ondan gelmesi inanılmazdı. Arkamızdaki güç, eğitimimiz ve kariyerimizdi” diyor.

Roy’un annesi de kızlarının ondan farklı bir hayatları olacağını açıkça belirtmişti. “Hırsımı yönlendiren oydu. Dışarı çıkıp kendimize bir isim vermemiz ve bunu diğer insanların hayatlarında bir miktar fark yaratacak şekilde yapmamız gerektiği konusunda çok ısrarcıydı” diyor.

Sumitra ayrıca kızlarına, mali durumları veya hayatta yaptıkları seçimler için asla kimseye güvenmemelerini öğretti. “Bize kendi başımıza olmayı öğretti. Ve hırs söz konusu olduğunda asla sınır koyma, ”diyor son zamanlarda güç kaldırmaya başlayan ve geçen yıl Delhi eyaletinde Altın ve Ulusal Güç Kaldırma Yarışmasında (Ustalar kategorisi) Gümüş kazanan polis.

Ritu Suhas, memur

Bu 2004 toplu PCS görevlisi, görevine sarsılmaz bir bağlılıkla sıkı bir görev yöneticisi olarak bilinir. Lucknow’da Lucknow Kalkınma Otoritesi (LDA) ortak sekreteri olarak görevi sırasında bir Covid-19 savaşçısı olarak amansız hizmetinden dolayı alkışlandı. Suhas ayrıca, khadi’yi ve kırsal zanaatkarların zanaatkarlığını teşvik etmek gibi kalbine yakın amaçlar için rampayı süsleyen yarı zamanlı bir modeldir. AR Bayan Hindistan Madde Kraliçesi 2019 yarışmasının galibi Suhas’ın moda konusunda annesi Janak Dulari Sharma’nın beslemesine yardımcı olduğu bir yeteneği var. “Çocukluğumdan beri giyinmeyi ve modellik yapmayı çok severdim. Okuldaki gösterilere katıldığımda annem gece boyunca oturup tek başına muhteşem kostümler dikerdi” diye hatırlıyor.

Ritu Suhas'ın annesi Janak Dulari Sharma (solda), sıkıntı içinde küçük hanım oynayan kadınlardan nefret ediyor
Ritu Suhas’ın annesi Janak Dulari Sharma (solda), sıkıntı içinde küçük hanım oynayan kadınlardan nefret ediyor

Sharma, sulama departmanında baş katipti. “40 yıl kadar önce bir kadının böyle bir işe sahip olması nadirdi. Departmanında başka kadın çalışan yoktu. Bir evlilik teklifi geldiğinde, ailesi, kariyer özlemlerinin onun değerli bir gelin olma umutlarını mahvedeceğinden korkarak istifasını verdi. O günlerde insanların bir kızdan tek beklentisi tam bir ev hanımı olmaktı” diyor Ghaziabad ADM olarak atanan Suhas.

Sharma, kendi kariyerinden vazgeçmesine rağmen, iki kızının en iyi eğitimi almasını sağladı. “Annem, şövalyenin gelip onları kurtarmasını bekleyen, tehlikede küçük hanım rolü oynayan kadınlardan nefret ederdi. Kendi şövalyen olmaya inanıyordu. Bize finansal olarak bağımsız olmanın önemini öğretti ve çok çalışmanın alternatifi olmadığını anlamamızı sağladı” diyor.

Suhas, PCS sınavına hazırlanırken, annesi başından beri onun bel kemiğiydi. “Sabah erkenden benimle uyanır ve kızları mutfağa girmek zorunda kalmasın diye tüm ev işlerini kendisi yapardı. Benim ve kız kardeşimin hedeflerimize ulaşması için sonsuz fedakarlıklar yaptı” diyor Suhas.

Sharma ayrıca pişmanlık duymadan bir hayat yaşamaya inanıyordu. “Bize elimizden gelenin en iyisini yapmayı, yaptığımız işe %100’ümüzü vermeyi, sonuçlar hakkında endişelenmeden öğretti. Ona göre, denemeden vazgeçmek başarısızlık gibi bir şey” diyor memur.

Nida Mahmood, moda tasarımcısı

Mahmood, enerjik ve genç bir havaya sahip ilginç, neşeli tasarımlarıyla öne çıkıyor. Rampada dram yaratmak için canlı Hint sokaklarından ilham alıyor. Ayrıca kot pantolonların üzerine dökülen, kemerle vurgulanan rahat ve rahat sariyi genç kadınlar için eğlenceli hale getirerek popüler hale getirdi.

Nida Mahmood'un annesi Safia Faruqi (solda), moda kurallarını esneterek kendi sesini ve tasarım dilini yaratabilmesinden gurur duyuyor.
Nida Mahmood’un annesi Safia Faruqi (solda), moda kurallarını esneterek kendi sesini ve tasarım dilini yaratabilmesinden gurur duyuyor.

Mahmood doktor olmak için okuyordu ama kalbinde tuvaliyle ifade etmeyi seven bir sanatçıydı. Lucknow’da bir okul öğretmeni olan annesi Safia Faruqui, tasarımı meslek olarak seçme kararının arkasında durdu. “Çoğunluğu doktor olan bir aileden gelen geniş aile, bana resim yapmanın büyük bir hobi olduğunu ama meslek olamayacağını anlatmak için çok uğraştı. Ama annem seçimimi tamamen destekledi. O benim en büyük desteğim oldu. Mahmood, “Kendimi içinde bulabileceğim her çıkmazda her zaman mükemmel fikir verme yeteneğine sahip olmuştur” diyor.

Annesi, Mahmood’un moda kurallarını esnetebilmesi ve kendi sesini ve tasarım dilini yaratabilmesiyle gurur duyuyor. “Çalışmalarımın cesur, sert ve sosyal meseleleri ele alma konusunda duyarlı olduğu için fark edildiğinden mutlu oluyor” diyor bireysel tarzı – taze çiçeklerle tutturulmuş dağınık bir peri saç kesimi, sürmeli gözler ve bir burun halkası – onu baş döndürücü yapın.

Annesi de kalbi takip etmeye şiddetle inanıyor. “’Doğru olduğunu HİSSETMELİSİN’ diyor. Bana hep öğrettiği şey buydu. Her zaman her şeyin üstesinden geldiğimi hissediyorum. Herhangi bir şey için huzursuz hissedersem, onu yapmam. Hem kişisel hem de profesyonel hayatım için harika bir rehberlik sistemi” diyor Mahmood.

Yogita Bhayana, tecavüz karşıtı aktivist

Tam zamanlı olarak aktivizme başlamak için yüksek maaşlı havacılık işinden ayrılan ateşli aktivist, 2012’den 2020’ye kadar Nirbhaya hareketindeki önemli rolüyle tanınıyor. Bhayana, çocuk adalet yasasının tecavüzcüler için yaş sınırını 18’den 16’ya değiştirme kampanyasına öncülük etti. Aralık 2012’de meydana gelen korkunç toplu tecavüz ve cinayetten yıllar sonra.

Bhayana’nın annesi Prem’in ilham verici bir hikayesi vardır ve ona hayattaki savaşlara göğüs germesi için her zaman güç vermiştir.

Prem, Haryana ve Pencap sınırındaki bir kasaba olan Mandi Dabwali’de büyüdü. 16 yaşında annesini kaybetti. Yedi küçük kardeşine bakma görevi omuzlarına düştü ve bir gecede neşeli bir gençten sorumlu bir bakıcıya dönüştü. “Birkaç yıl sonra evlenip Delhi’ye taşındığında, onlara bakabilmek için bütün kardeşlerini kayınpederinin evine götürdü. Onları büyüttü, her birini eğitti ve evlendirdi. Bhayana, onun hayat yolculuğu bana birinin hayattaki sorumluluklarını yerine getirmesi konusunda çok şey öğretti” diyor.

Yogita Bhayana'nın annesi Prem (solda) hiçbir zaman dış doğrulamayı umursamadı.
Yogita Bhayana’nın annesi Prem (solda) hiçbir zaman dış doğrulamayı umursamadı.

Prem, büyük hane halkının gelirine katkıda bulunmak için gayrimenkul işine girdi. “Yaklaşık 40 yıl önce bir emlak işi yürütmek cesaret gerektiriyordu. Kadınların mülkiyet meselelerinde neredeyse hiç söz sahibi olmadığı bir dönemde, erkek müşterilerine gayrimenkule nasıl yatırım yapacaklarına rehberlik ediyordu” diyor Bhayana. ‘Tuhaf meslek seçimi’ nedeniyle toplumdan sık sık alay konusu oldu, ancak bunu kendi adımlarıyla karşıladı. “Dış onaylamayı hiç umursamadı. Bana da bunu öğretti,” diyor aktivist. Zor durumdakilere yardım ettiği için mahallesinde ‘behen ji’ olarak ünlendi. “Onun evi daha çok insanların her türlü sorunla karşılaşacağı bir kamu şikayet merkezi gibiydi. Annem onların dertlerini çözmek için yorulmadan çalışırdı. Bhayana, herkes için bir tür süper kahramandı” diyor.

Bhayana, tecavüzden kurtulanların davasını üstlenmek için havacılıktaki göz alıcı kariyerinden vazgeçtiğinde, annesi onun en büyük destekçisiydi. “Cesaret bulaşıcıdır, çabuk yayılır. Sadece bir başlangıç ​​yapmalısın, dedi bana. Kararımla çok gurur duyuyordu” diyor Hindistan’da tecavüzden kurtulanların hakları için mücadele eden gençlik odaklı bir STK olan PAARI’nin kurucusu Bhayana.

Manisha Bhatia, eğitimci

Bhatia, annesi Chander Kanta’yı cesur, kariyer odaklı ve zamanının çok ötesinde bir kadın olarak tanımlıyor. Görünüşü çoğu zaman insanların onu hafife almasına neden oluyordu. “Güzel yüzün arkasında, kendi yeteneklerine sarsılmaz inancı olan kararlı bir genç kadın vardı. Bir IAS subayı olarak, erkeklerin dünyasında büyük bir cesaretle zafer kazandı. İhtiyacı olan çocuklar için çalışan bir eğitim ve sosyal yardım derneği olan Abhinandan’ın kurucusu Bhatia, bana duyulmamakla suçlamak yerine, korkusuzca özgün olmayı, kim olduğunuza inanın ve dünyanın sizi dinleyeceğini öğretti” diyor.

Manisha Bhatia'nın annesi Chander Kanta'ya göre hayatta kendinizin ötesinde daha yüksek bir amacınız olsun (solda)
Manisha Bhatia’nın annesi Chander Kanta’ya göre hayatta kendinizin ötesinde daha yüksek bir amacınız olsun (solda)

Bhatia, aynı yıl 20 yaşındaki erkek kardeşini korkunç bir trafik kazasında ve babasını kanserden kaybettikten sonra sıkıntılı insanlara hizmet etmeye başladı. “Başkalarının acısını azaltmak için bir şeyler yapmam gerektiğini güçlü bir şekilde hissettim. Madde bağımlılığına karşı savunmasız çocukları rehabilite eden Bhatia, annemin sözlerini hatırlattı – hayatta daha yüksek bir amacın olsun, “diyor.

Danışmanlık ve tıbbi desteğe rağmen, bu çocuklardan bazıları tekrar bağımlılık tuzağına düşüyor. Onların böyle acı çektiğini görmek duygusal olarak tüketiyor. Ne zaman moralim bozuk olsa annemden güç alırım. Koşullarımız ne kadar zor olursa olsun, asla pes etmemem için bana ilham veriyor. Azim galip geliyor, diye düşünüyor Bhatia.

Aavika Chhawchharia, girişimci

Tatlıya düşkün, tutkulu bir fırıncı olan Chhawchharia, her zaman Delhi’de Fransız tarzı bir pastane açmak istemiştir. 2017 yılında eşi Utsav ile birlikte Honey & Dough’u kurdu.

F&B endüstrisinde hiçbir geçmişi olmadığı için başarıya giden yolu kendi kendine öğrendi. İki yaşında bir çocuk annesi olan Chhawchharia, Londra’daki Bayes Business School’dan işletme diplomasına sahiptir. Şu anda on satış noktasına ulaşan fırın zinciri için pazarlama ve ürün tasarımıyla ilgileniyor.

“Hayalimin gerçeğe dönüşmesi biraz zaman aldı. Sahip oldukları eğitim ve uzmanlığa rağmen insanlar genellikle kadınları ciddiye almazlar. İşimi yürütürken buna şahit oldum. Ama annem Neeru Ganeriwala cesaretimi asla kırmama izin vermedi. Hayata karşı inanılmaz derecede olumlu bir tavrı var ve bu bana yoluma çıkan engelleri aşmam için büyük bir cesaret verdi” diyor girişimci.

Aavika Chhawchharia'nın annesi Neeru Ganeriwala, sınavlarından sadece bir gün önce onu ve kardeşlerini sinemaya götürürdü.
Aavika Chhawchharia’nın annesi Neeru Ganeriwala, sınavlarından sadece bir gün önce onu ve kardeşlerini sinemaya götürürdü.

Chhawchharia, ister intikam dolu bir eleştiriden isterse çalışanlarda dürüstlük eksikliğinden olsun, ne zaman kötü hissetse, annesi Neeru ona bunu kalbine almamasını tavsiye ederdi. “İş hakkında bilgisi olmayan bir ev hanımı ama iyimserliği bana her zaman devam etmem için güç veriyor. Pozitiflikle her türlü zorluğun üstesinden gelebilirsiniz, diyor bana” diyor.

Ve Neeru’nun gelmiş geçmiş en iyi anne olduğuna da bahse girer! Enerjik ve dışa dönük, Chhawchharia’dan daha fazla sosyalleşiyor ve öldürmek için giyiniyor. “Sürekli büyüyen bir kız çetesiyle tam bir parti hayvanı! Hayattan sonuna kadar zevk almaya inanıyor. Ben okuldayken, sınavlardan sadece bir gün önce beni ve kardeşlerimi sinemaya götürürdü! Chhawchharia, “Bütün yıl çalıştınız, bu yüzden şimdi endişelenmeyin ve sakin olun” derdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Çık
sweet bonanza oyna Desi house wife hard fucking by next door bf Mallu xxxx bhabhi sex with photographer Big ass desi girl ki chudai ki porn video pendik escort ümraniye escort konya escort izmir escort şişli escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.