Kanada'nın York Üniversitesi uluslararası aşamaya giriyor ve küresel sıralamada yükseliyor

Nigdeli

New member
Kanada'da birden fazla kampüsü bulunan York Üniversitesi, dünya sahnesinde hızla ön plana çıkıyor ve 2023-24 Kanada ve küresel sıralamaları bunu gösteriyor. Quacquarelli Symonds (QS) Sıralaması, Times Higher Education (THE) Dünya Üniversite Sıralaması, Financial Times Executive Education Sıralaması ve Maclean's Üniversite Sıralaması gibi saygın yüksek öğrenim veri sağlayıcılarının sıralamalarındaki sıralamaların korunması veya iyileştirilmesi, York Üniversitesi'nin hem yerel hem de uluslararası düzeyde devam ettiğini göstermektedir. mükemmel bir üne sahip olmak.Olumlu değişime ilham vermek ve etkilemek için tasarlanmış bir üniversite akademik planının rehberliğinde York Üniversitesi, üniversitesini Kanada'da ve dünya çapında ortaöğretim sonrası eğitimde önde gelen üniversitelerden biri olarak konumlandırmaya devam ediyor. Yüksek kaliteli akademik programlama, çığır açan disiplinlerarası araştırma ve hoş karşılayan çoklu kampüs deneyimi buna katkıda bulunmaktadır.

York Üniversitesi, Etki Sıralamasında üst üste beş yıl boyunca küresel bir lider olarak tanınmaktadır ve Kanada'nın Ontario eyaletindeki küresel işbirlikçi araştırma yayınlarında bir numaradır. Bu, dünyanın en acil zorluklarıyla mücadele etmek için ideal bir konumda olduğu anlamına gelir.

York Üniversitesi'nin gücü, aralarından seçim yapabileceğiniz 200'ün üzerinde kursla her zaman gerçekten olağanüstü kurslar olmuştur. “Meslek okullarımız Lassonde School of Engineering, Osgoode Hall Law School ve Schulich School of Business düzenli olarak en iyi uluslararası üniversiteler arasında yer alıyor. Yeni Markham Kampüsümüz, yaratıcı ve dijital teknolojiler ve girişimcilik alanlarında yeni ortaya çıkan lisans programları sunmaktadır. “York ayrıca ülkenin tek uzay mühendisliği programını, yeni bir küresel sağlık programını, Kanada'da afet ve acil durum yönetiminde türünün ilk örneği olan, disiplinler arası benzersiz bir dijital medya programını ve veri bilimi, yapay zeka ve bilgi teknolojileri eğitimi için birçok seçenek sunuyor. .”, Rektör ve Akademik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lisa Philipps'i vurguluyor.

İşletme yüksek lisans programları için 2024 QS Dünya Üniversite Sıralamasında Schulich'in Pazarlama Yüksek Lisansı, istihdam edilebilirlik, düşünce liderliği, sınıf ve öğretim üyesi çeşitliliği, paranın karşılığı ve Mezun sonuçları gibi çeşitli kriterlere göre Kanada'da birinci ve Kuzey Amerika'da genel olarak onuncu sırada yer aldı. . Program ayrıca mezunların kariyer başarısını vurgulayarak Mezun Sonuçları kategorisinde dünya çapında onuncu sırada yer aldı.

York Üniversitesi aynı zamanda mükemmel sağlık programlarıyla da öne çıkıyor. Psikoloji programı, konulara göre mevcut en son sıralama olan 2023 QS Dünya Üniversite Sıralamasında Kanada'da 4. sırada yer aldı.

Başarılı bir topluluk buluşma yeri olan York Üniversitesi'nin Keele kampüsü, ekonomik ve kültürel merkezlere yakınlığı ve bunlara erişim ile zenginleştirilmiştir.

Etkileyici başarı aynı zamanda dünya çapındaki en iyi üniversitelerin yer aldığı QS Dünya Üniversite Sıralaması 2024'te de tanındı. York Üniversitesi dünya sıralamasında 103 sıra yükselerek 353. sıraya yükseldi; bu, üniversitenin son sekiz yılda konumunda yüzde 25'lik bir iyileşme anlamına geliyor.

York Üniversitesi, en son Maclean Üniversite Sıralamasında Kanada'nın En İyi Kapsamlı Üniversiteleri kategorisinde ilk dört kurumdan biri olarak ortaya çıktı. Bu, potansiyel öğrenciler ve ebeveynlerinin yanı sıra ortaöğretim sonrası eğitim ve gelecekteki kariyer fırsatları hakkında bilgi edinmek isteyen diğer etkileyiciler için Kanada'nın önde gelen bilgi kaynağıdır. Kurumların değerlendirilmesi araştırma faaliyetlerine ve lisans, yüksek lisans ve mesleki programlarına dayanmaktadır.

Maclean'ın sıralama sonuçları, York Üniversitesi'nin, Times Higher Education (THE) Dünya Üniversite Sıralaması 2024'te 401-500 aralığındaki önceki konumundan 351-400 kategorisine yükselmesi de dahil olmak üzere küresel sıralamadaki yükselişinin hemen ardından geldi. önceki iki yıl.

York U'nun başarısı, üniversitenin küresel ilk 40'taki sıralamasına da yansıyan sürdürülebilir kalkınmaya olan bağlılığını gösteren son THE Impact Sıralaması ile de vurgulanıyor.

York Üniversitesi son zamanlarda, küresel kurumların sosyal, çevresel ve kurumsal etkilerini değerlendiren en son QS Sürdürülebilirlik Sıralamasında 100'den fazla sıra yükselerek sürdürülebilir geleceğimize olan bağlılığını gösterdi. Şu anda dünya çapında 1.400'den fazla üniversite arasında 118. sırada yer almaktadır.

York, genel gücünün yanı sıra birçok önemli kategoride de güçlü küresel sıralamalara ulaştı. Mesela üniversite eşitlik alanında 14. sırada. Ek olarak üniversite, 170'den fazla ülkeden yaklaşık 55.000 öğrenci ve 370.000 mezunun yanı sıra acil sorunları çözmek için ortak kurumlar, işletmeler, hükümet ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışan önde gelen profesörlerle Kanada'nın en büyük ve en çeşitli öğrenci topluluklarından birine ev sahipliği yapmaktadır.

York Üniversitesi aynı zamanda Kanada'nın en yeşil işverenlerinden biri olarak da parlıyor ve bu ödülü 2023 yılında Mediacorp Canada Inc.'den üst üste on birinci kez alıyor. Yarışma, ülkede çevre bilinci ve sürdürülebilirlik kültürü yaratmada lider olan kuruluşları ödüllendiriyor. York Üniversitesi bu değerleri benimsemekle kalmadı, aynı zamanda onları stratejik planının merkezine yerleştirdi.

York Üniversitesi'nin kampüs ağı ve öğrenme fırsatları hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

York Üniversitesi Kanada ve dünya sıralamalarında yükselerek QS, Times Higher Education, Financial Times ve Maclean üniversite sıralamalarında üst sıralarda yer almayı garantiliyor.


Yasal Uyarı: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times'ın bu makaleyle herhangi bir gazetecilik/editörlük ilişkisi yoktur.