Uzaktan çalışma, gündüz uyuşturucu ve içki içme alışkanlıklarıyla birlikte gelir

Herhangi bir iş gününde Ray uyanır, kahve yapar, sigara içer ve ardından sabah Zoom toplantılarına oturmadan önce “bir esrar çeker”. West Coast yöneticisi Ray, “Evet, belki gözlerim kırmızıdır, ancak bunu Zoom’da kimse göremez,” diyor ve tipik olarak işteyken saatte bir bir tutam marihuana çekmeye devam ediyor – bir metamfetamin bağımlılığının tüm uzun kuyruğu pandemik kilitlenmeler sırasında geliştirdiği. (Ayrıca okuyun: Hibrit çalışmanın açık soruları)

Atlanta Federal Rezerv Bankası tarafından Mayıs 2022'de yapılan bir araştırma, madde kullanım bozukluğu olan çalışma yaşındaki Amerikalıların (25 ila 54 yaş arası) sayısının pandemi öncesinden bu yana %23 artarak 27 milyona ulaştığını tahmin ediyor.(Pixabay)
Atlanta Federal Rezerv Bankası tarafından Mayıs 2022’de yapılan bir araştırma, madde kullanım bozukluğu olan çalışma yaşındaki Amerikalıların (25 ila 54 yaş arası) sayısının pandemi öncesinden bu yana %23 artarak 27 milyona ulaştığını tahmin ediyor.(Pixabay)

Kariyerinin zarar görmesinden korktuğu için yalnızca ikinci adını açıklayan yönetici, “Gerçekten yorulursam, gidip uzanabilirim” diyor. “Artık daha önce hiç hayal etmediğim şekillerde kullanabilirim.”

Veriler, iş gücünde Ray gibi milyonların olabileceğini gösteriyor.

Atlanta Federal Rezerv Bankası tarafından Mayıs 2022’de yapılan bir araştırma, madde kullanım bozukluğu olan çalışma yaşındaki Amerikalıların (25 ila 54 yaş arası) sayısının pandemi öncesinden bu yana %23 artarak 27 milyona yükseldiğini tahmin ediyor. Çalışma sırasında çalışan altı kişiden biri olan bir rakam. Raporun yazarlarından biri olan Karen Kopecky’nin bugün de devam ettiğini söylediği, işgücüne katılımda %9 ila %26’lık bir düşüşe neden oldu.

Uyuşturucu kurtarma şirketi Sierra Tucson, Kasım 2021’de yaptığı bir anketten, ABD’li işçilerin yaklaşık %20’sinin uzaktan çalışırken keyif verici uyuşturucular kullandığını ve ayrıca sanal toplantılar sırasında etki altında olduklarını kabul ettiği sonucuna vardı. Dijital iyileşme kliniği Quit Genius, yine bir ankete göre, Ağustos 2022’de beş kişiden birinin madde kullanımının iş performanslarını etkilediğine inandığını tespit etti.

Bloomberg, çoğunlukla çalışan hastaları tedavi eden yarım düzine bağımlılık uzmanıyla konuştu. Hepsi, pandeminin ardından tedavi programlarına gereğinden fazla kayıt yapıldığını ve bunların tehlikeli bir üçlü sunan genişletilmiş uzak veya hibrit düzenlemelerle beslendiğini söylüyor: düzenli maaş çekleri, iş arkadaşlarının görüş alanı dışında uyuşturucu ve alkole yakınlık ve sürdürmeye teşvik günlük işlevsellik. Sonuç olarak, tespit edilemeyen uyuşturucu alışkanlıkları arttı ve ancak şimdi, daha fazla şirket çalışanlarının ofise dönmesini gerektirdiği için gün ışığına çıkıyor.

New Jersey merkezli Ağ Terapisi Merkezi’nin tıbbi direktörü Indra Cidambi, “Gidecek son şey iş” diyor. “Çalışanlar bunun geçici bir aşama olduğunu ve işe geri döneceklerini ve her şeyin yoluna gireceğini düşünüyor. Arayıp ‘Ben bağımlı mıyım? Olamam – bu asla bir sorun olmadı.’”

İşverenlerin antenleri açık. Tarama şirketi First Advantage tarafından yapılan bir ankete göre, rastgele işyeri uyuşturucu testi 2021’den 2022’ye %37 arttı.

Elbette, madde kullanımının patrondan saklanması, patronlar var olduğu sürece ortalıkta dolaşıyordu. Ancak salgın öncesi, çoğu aşırılık mesai saatleri dışındaydı.

Profesyoneller ve doktorlara yönelik bir klinik olan Chicago’daki Positive Sobriety Institute’un tıp direktörü Daniel Angres, “İnsanların uzaktan çalıştığı durumlarda daha karışık bir model olabilir” dedi. Uyuşturucu testi ve sağlık hizmetleri gibi terapistlere erişim gibi güvenlik önlemleri olan sektörlerde, sağlık ve işleyişi olumsuz yönde etkilerken tıbbi yönergelere aykırı kullanım olarak tanımlanan kötüye kullanımı daha az görüyor.

Angres, “Bunu özellikle teknoloji, finans ve hukuk alanları gibi yerleşik daha az korumanın olduğu yerlerde görüyoruz” dedi.

Ray’in iş günü ot kullanımı, düzenli olarak kristal metamfetamin kullandığını söylediği 2020 yılına göre bir gelişmedir. “Hiçbir yerde olmama gerek yoktu, para geliyordu ve dünyanın sonu geldiği için projelerde kimse ayağımı ateşe tutmuyordu. Bu, madde bağımlılığı sorunları olan biri için mükemmel bir fırtına ”diyor.

Bir aksilik çıkmasından korkarak, bir zarar azaltma programına kaydolduğunu ve satıcılarından ve uyuşturucu kullanan arkadaşlarından uzakta yeni bir eyalete taşındığını ve 2020’nin sonuna kadar istikrarlı olduğunu söyledi. Amacı, sağlığına ve esenliğine gelebilecek zararı en aza indirmekti ve istihdam, tüm madde kullanımını yasaklamadan.

Ancak Ray, ağırlıklı olarak ayık kalmak yerine, kendisini köpek yürüyüşlerinde esrar edinirken ve saat başı sigara içerken buldu. Buna rağmen, tam zamanlı olarak yönetici iletişim rolünde işe alınabildi. “Tamamen ayık yıllarımdan kalan kariyer avantajlarıyla yaşıyorum” diyor.

İstihdam şimdi şaşırtıcı bir şekilde ciddi bir bağımlılığa kadar devam ediyor. Cidambi sık sık hastaların işte başarılı olmak için kendi kendine ilaç kullandığını görüyor.

“Pandemi sırasında kendilerini iyi hissetseler de hissetmeseler de performans göstermek zorundaydılar, bu nedenle temel iş yüklerini yönetmeye yardımcı olmak için bulabildikleri her türlü hapı aradılar ve bu bir felaketti” dedi. Tıbbi bakıma erişim azaldı. “İhtiyaç duydukları ilaçlar verilmedi, bu yüzden arkadaşlarından hap arıyorlardı.”

Hastalarının çok azı kendilerini bağımlı olarak algılıyor. “Büyük bir inkar var. Bir şirkette geçirdikleri yıllar ve iyi itibarları nedeniyle, bağımlılıkları, işverenleri ‘Ofise geri dönmeniz gerekiyor’ diyene kadar tamamen fark edilmedi. Bu kaba bir uyanıştı.” O ofis günleri titreme, akşamdan kalma ve geri çekilme semptomları getirdi. “İşte o zaman detoks ararlar.” Madde kötüye kullanımının birçok tetikleyicisi vardır. Ancak Angres, hibrit çalışmanın, kısmen madde veya diğer bağımlılık eğilimlerinin önündeki önemli bir sosyal engeli kaldırarak, beş ila 10 yıllık aşağı doğru sarmalları aylara indirdiğini söylüyor: sağlıklı insanlar etrafında bol zaman.

“Bu gerçekten ilişkilerle ilgili ve bu yüzden aileyi ve sağlıklı bir işyerini vurgulamak çok önemlidir. Bunların çoğu tehlikeye atıldı ”diyor.

Fentanilden kaynaklanan kaza sonucu aşırı doz ölümleri, yüksek işlevli çalışanlar tarafından kötüye kullanımı daha da açığa çıkarmıştır. Dramatik bir örnek: Bir uyuşturucu satıcısı, Mart 2021’de Manhattan’da çalışan üç profesyonele (bir finans ticaret yöneticisi, bir sosyal hizmet uzmanı ve bir avukat) kokain teslim ettiğinde, üçü de aşırı dozda fetanilden öldü.

Araştırmacılar artık iş günü uyuşturucu tüketimini tahmin etmek için fentanil ölüm verilerini kullanıyor. New York, Smithtown’da bir ayakta tedavi programı olan Employee Assistance Resources Services’in uzun süredir klinik direktörü olan Warren Zysman, “Bu, bariz profesyonel başarı ile çok işlevsel hayatlar yaşıyor gibi görünen insanların düzenli olarak yüksek miktarlarda kokain kullandıklarını vurguluyor” dedi. York. “Kokain fentanil ile bağlanmamış olsaydı, muhtemelen bunu bilemezdik.”

Bir zamanlar eroinin yerini alan ucuz bir opioid olan fentanil, sokakta satılan preslenmiş haplarda (satıcıların hap haline getirdiği toz) yaygındır ve uzmanlar, ABD Doğu Kıyısı şehirlerindeki 20 torba kokainden birinin fentanil ile bağlandığını tahmin ediyor. Tolerans geliştirmemiş insanlar için özellikle ölümcül.

Çalışanları saat başı madde emmeye iten şeye gelince, bağımlılık doktorları, iş günü kötüye kullanımının sıklıkla gerçek zamanlı profesyonel stresin yanı sıra altta yatan depresyon veya kaygı tarafından tetiklendiğini söylüyor.

Zysman, “Pek çok insan kendilerini daha iyi hissettirdiği için uyuşturucu kullanmaya başlıyor” diyor. “Zamanın en az% 80’inde, bir tür birlikte ortaya çıkan akıl sağlığı sorunu var.” Diğer yaygın tetikleyicilerin can sıkıntısı, izolasyon ve gelecekle ilgili korkular olduğunu söylüyor.

İş gününe odaklanmayı teşvik etmek için popüler olan amfetaminler, Zysman’ın profesyonel hastalarının %80’i tarafından kullanılıyor. Hastalar genellikle reçeteli uyarıcılara başlar ve sokak satıcılarına geçer.

“Sonra crack kokainin haplardan daha ucuz olabileceğini keşfederler.” Zysman kısa bir süre önce kırklı yaşlarındaki bir yöneticiyi kalp krizi geçirdikten sonra kalp pili defibrilatörü ile tedavi etti. “İnsanlar, crack kokain ve amfetamin kullandığınızda bunun organlarınızı yaşlandırdığını ve gerçekten de kalbinizi yorduğunun farkında değiller. Vücudunuzu boşa alıp gaza basmak gibi bir şey.”

Cidambi şu anda işyerinde diğer maddelere dönüşen benzodiazepin kötüye kullanımı görüyor.

“Başa çıkmak için birkaç Xanax alıyorlar. Sonra geceleri uyuyamazlar, bu yüzden geceleri uyumak için yenilebilir esrar alırlar. Ve o zaman bir gece içki içiyorlar. Ve sonra işe gitmek için uyanmak bir karmaşa, bu yüzden bazıları sadece kendilerini neşelendirmek için bir sıra kola içiyor” diyor.

İşe dönüş talimatları birçok nedenden dolayı popüler olmasa da, bağımlılık uzmanları direnişin sürekli olarak milyonlarca bağımlı çalışandan geldiğini belirtiyor.

Eski bir pratisyen olan madde danışmanı Patrick Krill, “Pandemiden önceki durumda olmadıklarını bildikleri ve madde kötüye kullanımlarını kontrol altına almaya çalıştıkları için ayaklarını sürüklüyorlar” diyor. avukatlar ve madde kötüye kullanımı üzerine ulusal bir çalışmanın yazarlarından biri olan avukat. “Bu, şu anda çok gerçek bir fenomen.” Krill, hukuk firmalarına, yöneticilerin düzenli olarak check-in yaptığı ve çalışanların danışmanlığa erişim konusunda kendilerini rahat hissettikleri bir kültür oluşturmaları konusunda danışmanlık yapıyor. Şüpheli madde kötüye kullanımı, en iyi şekilde, bunu yapmak için eğitilmiş kişiler tarafından destekleyici ve empatik bir şekilde ele alınır.

Ray’e gelince, çalışma saatlerinde ayıklığa döndü.

“İşle ilgili her zaman esrar içmeye çok alışmıştım” dedi. Artık ottan kurtulmak için bir terapistle çalışıyor ve hızlı etki ettiği için sigara içmek fiilen yasak. “Kural şu ​​ki, saat 18.00’den sonra, sonunda tamamen durmak amacıyla istediğim her türlü yenilebilir yemeği alabilirim. Benim için mesele, günün ortasında düşünmeden gidip kafayı yememek için sınırlar oluşturmakla ilgili.”

Bu hikaye, metinde herhangi bir değişiklik yapılmadan bir haber ajansı beslemesinden yayınlandı. Sadece başlık değiştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Çık
sweet bonanza oyna Desi house wife hard fucking by next door bf Mallu xxxx bhabhi sex with photographer Big ass desi girl ki chudai ki porn video pendik escort ümraniye escort konya escort izmir escort şişli escort
mecidiyeköy escort cratosroyalbet

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.