ABHA Hindistan'da sağlık hizmetlerinin geleceğini nasıl şekillendiriyor?

Nigdeli

New member
Mumbai (Maharashtra) [India]14 Haziran: Hastalar çoğu zaman sağlıklarına dikkat etmeye odaklanıyor ancak tıbbi kayıtlarını ihmal ediyor, bu da doktor ile hasta arasında ciddi bir bilgi boşluğu yaratıyor. Kuşkusuz, herhangi bir doktorun doğru tanı koyabilmesi için tıbbi öykü çok önemlidir. Ancak günümüzde bile çoğu hasta tıbbi kayıtlarını bir dolapta veya yatağın altında saklıyor ve gerektiğinde çantalarında veya dosya yığınlarında arama yapıyor, çoğu zaman tıbbi kayıtlarını bulamıyor.Dijital uygulamanın özellikle stresli durumlarda veya acil durumlarda gerçek bir cankurtaran olabileceği yer burasıdır. ABDM tarafından onaylanan Driefcase gibi hayatı kolaylaştıran uygulamalar var. Sağlık kayıtlarını ücretsiz olarak saklamak ve yönetmek için güvenli ve kullanıcı dostu bir platform sunar. Aslında Ayushman Bharat Dijital Misyonu'nun (ABDM) Eylül 2021'de başlatılması, sağlık kayıtlarının yönetiminin basitleştirilmesine yardımcı oldu. ABDM, hastaları, doktorları ve diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını birbirine bağlayan ve tıbbi reçeteler, tıbbi faturalar, taburcu özetleri vb. sağlık hizmeti verilerinin hastanın rızasıyla güvenli bir şekilde aktarılmasını sağlayan dijital bir çerçevedir.

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

ABDM, dijital sağlık kayıtlarının sorunsuz akışını sağlamak için Ayushman Bharat Sağlık Hesabı (ABHA) adı verilen benzersiz bir sağlık hesabı kimliği sağlar. Bu kimlik, tıbbi kayıtların doğru kişiye verilmesini veya bir sağlık bilgisi kullanıcısının izniyle bu kayıtlara erişilmesini sağlar. Basitçe söylemek gerekirse ABHA, ailelerin kaliteli ve uygun fiyatlı sağlık hizmetlerine kolay erişimini sağlayan bir sağlık çözümüdür. ABHA ile hastalar sağlık verileri üzerinde daha fazla kontrole sahip oluyor. Sağlık kayıtlarını farklı sağlayıcılarla paylaşarak, fiziksel belge taşımaya gerek kalmadan, kayıtların kaybolması ve yeniden muayene olma endişesi duymadan bakımın sürekliliğini sağlayabilirler.

Sağlık kayıtlarının dijitalleştirilmesinin temel faydalarından biri erişilebilirlik ve kullanım kolaylığıdır. Hastalar tıbbi geçmişlerine, reçetelerine, laboratuvar raporlarına ve diğer sağlık bilgilerine istedikleri zaman, istedikleri yerden erişebilirler. Bu özellikle tıbbi kayıtlara hızla erişmeniz gereken acil durumlarda avantajlıdır. Dijital kayıtlar aynı zamanda manuel giriş ihtiyacını da ortadan kaldırarak sağlık hizmeti sağlayıcılarının hata olasılığını azaltır. Ayrıca aralarında daha iyi bir koordinasyon oluşmasına da yol açarlar. Zamanla, dijitalleşmenin faydaları yalnızca erişim ve bakımın iyileştirilmesine yol açmakla kalmayacak, aynı zamanda herkes için stresin azalmasına da yol açacaktır.

Yasal Uyarı: Bu makale ücretli bir yayındır ve Hindustan Times'ın gazetecilik/editoryal katılımı yoktur. Hindustan Times, makalenin/reklamın içeriğini/içeriklerini ve/veya burada ifade edilen görüşleri onaylamaz/tasvip etmez. Hindustan Times, makalede belirtilen hiçbir şeyden ve/veya burada ifade edilen/temsil edilen görüşler, görüşler, duyurular, beyanlar, onaylar vb. ile ilgili olarak hiçbir şekilde sorumlu ve/veya yükümlü olmayacaktır.